دسترسی سریع به :

بیانیه شورای هماهنگی دانشگاه برای مقابله با بحران کووید (کرونا ویروس 2019) به شرح زیر صادر شد:

آحاد حرف علوم پزشکی سربازان سپاه سلامت  کشور می‌باشند و بارها ثابت کرده‌اندکه در بحران‌ها و روزهای سخت ملت در کنار آنها بوده و تمام توان خود را در جهت رفع آلام و نگرانی‌های مردم به کار می‌گیرند. مدیریت بحران‌های جنگ و سیل و زلزله و… تجربه گرانقدری را در اختیار ایشان گذاشته که به خوبی بتوانند بحران فراملی کرونا را به بهترین نحو مدیریت کنند.
اولین جلسه حضوری شورای هماهنگی مقابله با بحران کووید (کرونا ویروس ۲۰۱۹) مرکب از اعضای هیئت رئیسه، روسای بیمارستان‌ها و مدیران ستادی در محل حوزه ریاست دانشگاه تشکیل و مصوبات ذیل تصویب و دستورات لازم صادر شد.
ا) اولین گام در جهت ارائه خدمات مطلوب به مراجعه کنندگان اطمینان و حفاظت از ایمنی پرسنل است.
بر این اساس لازم است در ارائه خدمات به مراجعین مراکز درمانی در درجه اول سلامت همه کارکنان ارائه کننده خدمت شامل گروه پرستاری، پزشکی، پشتیبانی و دانشجویان و دستیاران عزیز مدنظر روسای مراکز قرار گرفته و در چارچوب دستورالعمل‌های جهانی از هیچ امکاناتی برای رفع دغدغه‌های ایمنی و حفاظتی ایشان دریغ نشود.
2) به هیچ عنوان بیماران مشکوک نباید وارد فضای عمومی اورژانس شده و در ورودی مستقلی تریاژ و در صورت علایم دیسترس تنفسی به فضای در نظر گرفته شده برای بیماران هدایت شود و در غیر اینصورت بدون توقف در بیمارستان با ارائه راهنمایی‌های لازم و آموزش‌های ضروری به منزل فرستاده شود.
3) ضروری است موارد اثبات شده به مراکز بیمارستانی ویژه در نظر گرفته شده برای مراقبت از این بیماران هدایت شوند.
4) شش برای تجهیز و آماده سازی برای ارائه خدمت برای این بیماران در نظر گرفته شد که متعاقبا اعلام می‌شود. مقرر شد به ترتیب اولویت تجهیزات لازم و نیروی انسانی متناسب طی روزهای آتی برای این مراکز تامین شود.
5) لازم است پزشکان پروتکل‌های حمایتی و درمانی ابلاغی وزارت بهداشت را برای بیماران رعایت کنند.
6) حد اکثر تلاش صورت گیرد تا تنها بیماران نیازمند مراقبت جدی در بیمارستان بستری شده و در حد امکان مراقبت در منزل با آموزش‌های لازم برای ایشان توصیه شود.
7) مقرر شد طی هفته جاری از تاریخ سوم اسفندماه با هدف مراعات جنبه‌های ایمنی برنامه کارآموزان در بخش‌های اورژانس متوقف شود.
8) ثبت اطلاعات بیماران و تهیه گزارش از سوابق خصوصا مسافرت‌های بیمار به ویژه شهر قم و شناسایی منشا احتمالی آلودگی او و بررسی افراد در معرض تماس با بیمار از اهمیت ویژه‌ایبرای مدیریت و کنترل این بحران برخوردار است و لازم است مد نظر تیم مراقبتی بیمار قرار گیرد.
9) ساعات ملاقات مراجعین بیمارستان‌های تابعه حتی الامکان به یک ساعت در روز و سه جلسه در هفته محدود شود.
10) با توجه به نیاز کشور در شرایط موجود به خدمات پزشکان، پرستاران و کارکنان محترم دانشگاه، ، انتظار می‌رود علاوه بر انجام وظایف جاری خود نظام سلامت کشور را در جهت مقابله با بحران کووید (کرونا ویروس ۲۰۱۹) یاری کنند.
در پایان تاکید شد اعضای هیئت رئیسه، مدیران ستادی و روسای بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران بر اساس وظیفه حرفه‌ایخود تمام توان و دانش خود را در جهت رفع تهدید بیماری کرونا و خدمت به هموطنانمان و صیانت از سلامت پرسنل متعهد ارائه کننده خدمات به کار گرفته و پذیرای هر اقدامی در این جهت باشند.

گفتگو آنلاین